Agent de vanzari in sectorul cosmetic-parfumerie

EUROCOACHING Performanta srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Preluarea comenzilor;
- Preluarea marfii din depozit si livrarea ei clientilor;
- Imbogatirea portofoliului de clienti;
- Negocierea conditiilor comerciale pentru spatiile punctelor de vanzare;
- Merchandising-ul produselor;
- Gestionarea relatiei cu clientii prin vizite saptamanale pentru preluarea comenzilor/instalare promotii/prezentare produse noi etc.
- Stabilirea saptamanala a necesarului de testere in fiecare magazin;
- Realizarea lunara a previziunilor de vanzari impreuna cu Managerul;
- Informarea Managerului privind evolutia companiei si a concurentei;
- Redactarea saptamanala a rapoartelor de vanzari;
- Vizitarea saptamanala a magazinelor.

CERINTE

- Experienta in domeniul distributiei (hypermarketuri)sectorul cosmetic-parfumerie;
- Cunoasterea unei limbi de circulatie internationala constituie un avantaj;
- Capacitate organizatorica si un dezvoltat simt al responsabilitatii;
- Bune abilitati de comunicare si de negociere;
- Autonomie.

BENEFICII OFERITE

- Telefon de serviciu;
- Calculator de serviciu;
- Acces la masinile societatii;
- Mediu de lucru placut;
- Salariu motivant + comision din vanzari.

EUROcoaching este specializata în formarea si evaluarea personalului de teren care se afla în contact direct cu clientii sau furnizorii întreprinderii în B2B si B2C.

Serviciile propuse se bazeaza pe experienta si practica unor profesionisti confirmati si recunoscuti în sectorul lor de activitate.