AGENT DE VANZARI (Business to business)

Total Business Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identifica si exploateaza oportunitatile din piata.
- Culege din piata informatii legate de produsele proprii (caracteristici, avantaje si beneficii precum si aspecte care pot fi imbunatatite) si ale concurentei si le comunica in scris Directorului Comercial.
- Participa la gestionarea documentelor privind activitatea de ofertare-contractare si a celei de vanzari.
- Intocmeste si prezinta rapoartele de activitate solicitate la datele stabilite (raport zilnic de activitate,fisa de evaluare a clientului , analiza competitiei , raport de solutii si idei)
- Mareste portofoliul de clienti din zona pentru care este responsabil.
- Imbunatateste permanent calitatea imaginii firmei prin amenajarea locatiilor cu produse si materiale publicitare

CERINTE

-Studii superioare
- Experienta minim un an
- Cunostinte Vanzari (tehnici de baza si avansate de vanzari, negocieri profesionale)
- operare PC
- permis auto
- limba engleza-nivel bun
- aptitudini de comunicare interpersonala, creativitate, capacitatea de a lua decizii, spirit de echipa, rezistenta la efort si stres, abilitati de negociere, abilitati aplivcative de punere in valoare a produselor

Clientul nostru este o companie care dezvolta parteneriate solide, fiind printre cei mai importanti producatori de lacuri si vopsele din Europa Centrala si de Est.