agent de vanzari

Dacia Plant SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- locat in : Bucuresti, Constanta, Galati, Craiova, Timisoara, Cluj, Oradea, Iasi, Brasov
- atinge si depaseste obiectivele lunare de vanzari si merchandising;
- viziteaza magazinele din zona alocata conform rutelor stabilite; implementeaza politica de vanzari si distributie Dacia Plant si standardele de merchandising ale companiei;
- dezvolta si pastreaza continuu relatii profesioanla excelente cu sefii de magazine si cu persoanele de contact;
- face propuneri privind imbunatatirea activitatii, a conditiilor contractuale si ale pozitiei pe raft, pentru magazinele din zona alocata;
- preia comenzi de la clienti si le transmite in timp rapid catre companie;
- identifica cu clientii problemele si provocarile din piata si face propuneri catre managerul sau privind solutionarea acestora;
- implementeaza proiectele de vanzari si trade-marketing in magazinele din zona alocata (promotii, lansari, programe speciale, etc).

CERINTE

- experienta in vanzari si distributie, preferabil in FMCG intr-o pozitie similara;
- o buna cunoastere a zonei de lucru;
- o buna cunoastere a modului de lucru cu magazinele;
- cunostinte bune de operare pe computer (Word, Excel);
- motivare, determinare, atitudine pozitiva, orientarea catre rezultate rapide si permanente;
- capacitatea de a lucra in conditii de presiune;
- disponibilitatea pentru a calatori.

Canditatii interesati sunt rugati sa trimita : CV + Scrisoare de Intentie + Poza (scan) - la email : raluca@daciaplant.ro sau la adresa str. HARMANULUI, fn, Com. Bod, Jud. Brasov, Romania pana la data 01 Dec 2010.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
-posibilitatea de a invata si implementa metode de vanzari simple, clare, rapide si eficiente
- dezvoltare personala si profesionala;
- mediu de lucru dinamic, deschis, provocator;
-salariu exceptional (fix + bonus) corelat cu performanta pe zona alocata

DESCRIEREA FIRMEI

Dacia Plant
Leader in industria produselor naturiste din plante in Romania.