Agent de vanzari

EUROCOACHING

Job expirat

RESPONSABILITATI

EUROcoaching Performanta S.R.L. recruteaza „agent de vanzari” pentru clientul sau, unul din principalii importatori si distribuitori de produse cosmetice de lux de pe piata romaneasca.

-preluarea comenzilor;
-preluarea marfii din depozit si livrarea ei clientilor;
-imbogatirea portofoliului de clienti;
-negocierea conditiilor comerciale pentru spatiile punctelor de vanzare;
-merchandising-ul produselor;
-gestionarea relatiei cu clientii prin vizite saptamanale pentru preluarea comenzilor/instalare promotii/prezentare produse noi etc.
-stabilirea saptamanala a necesarului de testere in fiecare magazin;
-realizarea lunara a previziunilor de vanzari impreuna cu Brand Managerul;
-redactarea saptamanala a rapoartelor de vanzari;
-vizitarea saptamanala a magazinelor.

CERINTE

-experienta relevanta intr-o pozitie similara;
-cunostinte de limba engleza si/sau limba franceza;
-atentie la detalii;
-abilitati de comunicare si de relationare interpersonala;
-initiativa, spirit de echipa, creativitate, dinamism;

BENEFICII OFERITE

-pachet salarial motivant (salariu de baza + bonusuri in functie de realizari);
-oportunitatea de a lucra intr-o companie aflata in plina ascensiune, in cadrul unei echipe tinere si dinamice;
-mediu de lucru placut;

EUROcoaching ofera servicii specializate pe domeniul comercial, atat in recrutare comerciala, formarea profesionala, cat si in evaluarea colaboratorilor la locul de munca, stabilind un contact direct cu clientii si cu furnizorii, in B2C si B2B.