AGENT DE VANZARE SCOLI

CORINT SERV

Job expirat

RESPONSABILITATI

Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti;

Prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;

Urmareste realizarea planului de vanzari;

Negociaza conditiile comerciale acordate clientilor;

Stabileste si participa la intalnirile cu clientii;

Intocmeste documentatia premergatoare intalnirilor (oferte de preturi, conditii de colaborare, drafturi de contracte);

Intocmeste documentele comerciale aferente activitatii desfasurate in unitatile de invatamant;

Raspunde de urmarirea incasarii sumelor datorate de clienti si de transmiterea documentelor de vanzare;

Raspunde pentru modul in care se elibereaza marfa ( doar pe baza documentelor fiscale ).

CERINTE

Studii superioare

Experienta intr-un post similar din vanzari ( experienta in vanzare carti );

Capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii , atentie distributiva, simt pentru detaliul semnificativ, capacitate rapida de decizie;

Pesonalitate energica, gandire pozitiva , amabilitate si eficienta;

Cunostinte avansate operare PC;

Permis de conducere categoria B;

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant, telefon , masina de serviciu

DESCRIEREA FIRMEI

Editura de Carte