Agent de turism

YES TRAVEL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- gestionarea portofoliului de clienti, mentinerea si dezvoltarea contactului/relatiei cu clientii, atragerea de noi clienti
- rezervare, vanzare servicii turistice, bilete de avion, programe turistice, crearea de oferte personalizate
- operare in sisteme online specifice
- corespondenta cu clientii si consilierea acestora
- intocmire documente fiscale si de calatorie
- emitere de asigurari medicale
- prospectarea pietei de profil in vederea optimizarii continue a serviciilor, avand ca scop final realizarea obiectivelor asumate
- atingerea targetului de vanzari lunar
- promovarea ofertei agentiei

CERINTE

- studii superioare
- cunostinte avansate de limba engleza
- excelente abilitati de comunicare, vanzare si negociere
- entuziasm, determinare pozitiva in realizarea activitatilor zilnice, punctual, responsabil, amabil, atent in prelucrarea datelor
- experienta de minim 2 ani într-o agentie de turism
- cunoasterea pietei de produse turistice si a particularitatilor acesteia

BENEFICII OFERITE

- salariul se negociaza in cadrul interviului
- comision din vanzari

Va rugam trimiteti CV-ul dvs. pe adresa office@yestravel.ro, doar daca va incadrati in ceritentele de mai sus.

Suntem o companie de turism la inceput de drum, dar plina de entuziasm ce ofera clientilor sai servicii complete si consultanta in alegerea vacantei potrivite!