Agent de turism

SC IDEEA TOUR SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Concepe, realizeaza si promoveaza programe turistice
- Stabileste si mentine relatii cu clientii
- Analizeaza cerintele potentialilor beneficiari
- Pregateste prezentarile necesare pentru serviciile firmei
- Prospecteaza piata
- Participa la organizarea unor actiuni promotionale: targuri, expozitii, campanii publicitare, etc.

CERINTE

- Studii superioare
- Experienta in domeniu min 2 ani.
- Limba straina : engleza , germana, franceza
- Abilitati de negociere
- Abilitati de comunicare si prezentare
- Tehnici de intocmire si prezentare a ofertelor
- Capacitate de analiza si decizie
- Cunostinte de baza in domeniul marketingului si comertului
- Orientare catre rezultate
- Capacitate buna de organizare
- Dsponibilitate lucru program sustinut

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant + BONURI DE MASA, functie de experienta si rezultate.

Ideea Tour este o agentie de turism de tip tour-operator pe urmatoarele destinatii: Turcia, Grecia, Bulgaria, Croatia, Slovenia, Austria, Cehia, Slovacia si Ungaria.

Serviciile agentiei:
- rezervari de bilete de avion pe rute interne si internationale;
- rezervari la hoteluri din intreaga lume;
- cazari in hoteluri din Bucuresti si din tara;
- transferuri aeroport - hotel - aeroport,
- organizarea de excursii externe pentru grupuri si turisti individuali;
- vacante exotice, croaziere;
- programe de week-end;
- emitere de asigurari medicale.