Agent de turism

SC ECOXTREM CONSULTING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului:

- identifica nevoile clientilor
- creeaza oferte personalizate
- se ocupa de realizarea pachetelor turistice
- negociaza cu furmizorii
- isi insuseste in detaliu programele turistice, serviciile de cazare si de transport incluse in oferta agentiei
- face rezervari hoteliere si de transport, gestionand locurile pe care agentia le are disponibile.
- participa, ocazional, la targuri si expozitii

CERINTE

Candidatul ideal trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:
- Experienta relevanta in Turism
- Absolvent studii superioare (Turism/ Geografie / Studii Economice – reprezinta un plus);
- Limba engleza – nivel avansat (Certificate of Advanced English sau echivalent este un plus);
- Cunostinte PC (pachet Microsoft Office).
- Atitudine orientata catre cunoasterea si indeplinirea nevoilor clientilor;
- Foarte bune abilitati de comunicare;
- Capacitate de organizare, coordonare si planificare;
- Abilitati de negociere.

Prezinta avantaj:

- Experienta in domeniul organizarii evenimentelor de training si / sau teambuilding;
- Experienta ca trainer;
- Certificate / atestate ce demonstreaza indeplinirea cerintelor de mai sus;
- Brevet de turism;
- Experienta in tiketing.

BENEFICII OFERITE

Pachetul salarial este alcatuit din:

- parte fixa;
- comision din vanzari;
- comision pentru implementare evenimente (rezervare cazare + transport);
- comision pentru suport implementare evenimente (trainer).
Exista posibilitati multiple de dezvoltare si recunoastere a meritelor.

Candidatii interesati pot trimite aplicatia pana la data de 17.10.2014. Aceasta este compusa din:
- Curriculum Vitae in format euro-pass;
- scrisoare de intentie - optional.
Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, a carui data va fi stabilita de comun acord cu acestia.
Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidentialitate.
Nu vor fi luate in considerare candidaturile care nu vor indeplini conditiile minimale solicitate in specificatiile postului.
Compania Ecoxtrem isi rezerva dreptul de a testa competentele declarate de catre candidati.