AGENT DE IMPORT

HR BUSINESS CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru, o companie multinationala cu traditie pe piata locala si internationala a serviciilor de curierat si a solutiilor logistice, doreste sa angajeze o persoana pentru pozitia de Agent de Import.

Responsabilitati principale:

- oferirea si acordarea de asistenta specializata clientilor companiei in vederea pregatirii adecvate si la timp a tuturor documentelor necesare operatiunilor de import/export;
- pregatirea, procesarea documentatiei necesare operatiunilor de import pentru bunurile transportate in reteaua de transport aerian sau rutier a companiei;
- mentinerea legaturii cu ceilalti angajati din cadrul companiei cu scopul realizarii unei comunicari eficiente, care sa asigure desfasurarea in conditii optime a proceselor de import/export.

CERINTE

Candidatii ideali vor intruni urmatoarele conditii:

- experienta anterioara in Serviciul Clienti sau similara
- experienta anterioara cu operatiuni de import/export (preferabil)
- cunostinte de baza operare PC (Word, Excel)
- cunostinte limba engleza (vorbit, scris) ¿ nivel mediu
- orientare catre client si abilitati superioare de comunicare (scris si vorbit)
- abilitati de planificare si organizare
- ambitie, atitudine pozitiva si initiativa
- adaptabilitate si capacitatea de a respecta termene-limita
- cunostinte de legislatie vamala (avantaj).

BENEFICII OFERITE

Viitorul angajat va beneficia de un pachet salarial atractiv, un mediu de lucru dinamic si profesionist, precum si de oportunitati de training si dezvoltare.