AGENT DE BURSA

DELTA VALORI MOBILIARE

Job expirat

RESPONSABILITATI

-experienta in instrumente financiare externe, optiuni si arbitraj constituie un avantaj.
-Primirea si pregatirea pentru tranzactionare a ordinelor de vanzare / cumparare ale clientilor si ale SSIF de la departamentul de back-office pentru toate pietele pentru care DELTA are acces
-Efectuarea si urmarirea realizarii transferurilor;
-Efectuarea tranzactiilor conform ordinelor de vanzare / cumparare primite.
-Urmarirea tranzactiilor cu probleme pana la rezolvarea acestora;
-Transmiterea rapoartelor de bursa catre dep. Back –office
-Mentinerea evidentei portofoliului propriu;
-Elaborarea de strategii de actiune pentru instrumente financiare;
-Efectuarea de analiza tehnice;
-Orice alte sarcini si responsabilitati primite de la Departamentul de Control Intern si conducerea societati

CERINTE

-studii superioare;
-Autorizare C.N.V.M. ca agent pentru servicii de investitii financiare;
-Cursuri si autorizari BVB / RASDAQ/BMFMS/DEPOZITARUL CENTRAL,DEPOZITARUL SIBEX
-persoana responsabila, ordonata

BENEFICII OFERITE

SE NEGOCIAZA IN URMA INTERVIULUI

DESCRIEREA FIRMEI

www.shares.ro