Agent Curierat

PERSPECTIVE Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, companie cu capital privat in domeniul furnizarii de servicii cautam persoane comunicative, organizate si dinamice pentru postul de

Comisioner/Agent Postal (auto, velo, pedestru)

Responsabilitati:

- Asigurarea unui serviciu profesional clientilor prin efectuarea livrarilor intr-o maniera eficienta si economica, in concordanta cu standardele si procedurile companiei;
- Ridicarea zilnica a plicurilor de la sediul nostru care urmeaza a fi livrate catre clienti;
- Livrarea plicurilor catre clienti in limitele de timp agreate si utilizand o planificare a rutei judicioasa;
- Confirmarea adresei clientului : cea din baza de date cu cea fizica cu ajutorului Pocket PC-ului (dispozitiv mobil de transmitere a datelor catre sistemul de monitorizare) ;
- Comunicarea permanenta cu echipa de dispeceri pentru sesizarea neregulilor identificate pe traseu;
- Masurarea gradului de satisfactie a clientilor privind serviciul oferit de companie

CERINTE

- Permis auto categoria B – minim 2 ani expereinta (auto); respectiv experienta in mersul pe bicicleta (velo);
- Bune abilitati de orientare;
- Cunoasterea orasului (Bucuresti);
- Capacitate de comunicare si relationare;
- Lucru in echipa;
- Capacitate de asimilare a informatiilor primite;
- Capacitate de decizie;
- Rezistenta la efort fizic (clinic sanatos din punct de vedere medical)

BENEFICII OFERITE

Conditii de munca foarte bune, salariu competitiv si alte benficii (tichete de masa, asigurare medicala).

A young and dynamic team, experienced professionals offering HR Consulting & Recruitment services.
We have a change-management approach.
We fill the need for Professionalism, Confidentiality, Ethic, Rapidity and Quality Guarantees.