AGENT CONSULTANT - cod AC

Allianz-Tiriac Asigurari SA

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

- Consiliere persoane fizice/ corporate privind alegerea produsului optim din domeniul serviciilor si asigurarilor non-life, life si sanatate;

- Dezvoltarea si servisarea portofoliului de clienti;

- Raportarea activitatii si a rezultatelor obtinute.

CERINTE

- Experienta profesionala generala de minimum 2 ani;

- Experienta in servicii imobiliare/ asigurari/ invatamant/ bancare/ sanatate reprezinta un avantaj;

- Studii medii sau superioare finalizate;

- Excelente abilitati de comunicare si relationare;

- Aspect business, flexibilitate si rezistenta la stres;

- Dinamism si responsabilitate;

- Orientare catre client si atitudine proactiva.

BENEFICII OFERITE

- Training si suport permanent din partea unei companii internationale,

- Plan de cariera real, obiectiv si contractual,

- Mediu de lucru la standarde superioare,

- Parte fixa, comisioane de top, bonusuri si premii non financiare.

Allianz-Tiriac membra a Grupului Allianz, unul din liderii mondiali in domeniul serviciilor financiare si de asigurari, se bucura de stabilitate financiara, notorietate şi apreciere pentru performantele inregistrate constant de-a lungul celor peste 20 ani de activitate in Romania.

Grupul Allianz- Partener stabil pentru clienti, parteneri, angajati si actionari.

Grupul Allianz deserveste aproximativ 75 milioane de clienti in peste 70 de tari ale lumii. Pe fiecare din principalele segmente de activitate, servicii de asigurari de viata si generale, Grupul Allianz beneficiaza de recunoastere internaţionala.