AGENT CONCIERGE

Hotel Residence Cerisiers

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ocupantul postului este responsabil de primirea si gestionarea solicitarilor clientilor intr-o maniera prietenoasa si diplomata.

1. Acorda asistenta clientilor de la sosire pana la plecarea din hotel:
- raspunde solicitarilor, ofera informatii, recomanda diverse servicii, sfatuieste clientii, rezolva reclamatii.

2. Efectueaza servicii suplimentare specifice receptiei,coordoneaza activitatea personalului de hol si prestarea serviciilor specifice acestora.
3. Ofera informatii despre oras, zone de interes turistic, zone de business, shopping.
4. Aranjare tururi, rezervari la restaurant.

CERINTE

- Studii superioare
- Calificare Tehnician in hotelarie (receptioner)
- Cunosterea a cel putin doua limbi straine de circulatie internationala (engleza, franceza)
- Cunostinte bogate de cultura generala
- Aspect fizIc placut, prezenta agreabila
- Excelente abilitati de comunicare
- Discretie, politete, seriozitate, onesitate

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv
- Mediu de lucru intr-o atmosfera placuta

DESCRIEREA FIRMEI

Este un hotel de 4 stele membru al Exclusive Hotels Luxury.