Agent Comercial

BAUMIX

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
• Ofera consultanta in alegerea materialelor de constructii si a solutiilor tehnice, in functie de specificul lucrarilor;
• Consiliaza clientii si supervizeaza punerea in opera a materialelor alese;
• Preia comenzile de la clienti si se ocupa de onorarea lor;
• Cauta potentiali clienti in vederea negocierilor de oferte noi;
• Negociaza cu clientii conditiile comerciale si gestioneaza materialele din portofoliu;
• Prezinta si promoveaza portofoliului de produse si servicii ale companiei ;
• Intocmeste cererea de ofertare pentru clienti si incheierea contractelor respectand politica de vanzare ;
• Responsabil de transmiterea documentelor catre headoffice (contracte, facturi, chitante) ;
• Intocmeste si transmite periodic rapoarte de vanzari.

CERINTE

Cerinte:

• Absolvent studii superioare – tehnic sau similar – repezinta un avantaj;
• Minim 1 an experienta in vanzari materiale de constructii;
• Cunostinte limba engleza – nivel incepator / mediu
• Cunostinte Operare PC

• Persoana foarte organizata, dinamica si experimentata in munca cu termene limita;
• Foarte bune abilitati de negociere, convingere si tehnici de vanzare;
• Sa aiba viteza de reactie, lucru in echipa si sa relationeze in conditii bune cu oamenii;
• Disponibilitate la program prelungit (atunci cand este cazul) si la deplasari in interes de serviciu catre potentiali client;
• Siguranta de sine, capacitate si dorinta de invatare.

BENEFICII OFERITE

Bonusuri:

• Telefon de serviciu;
• Bonusuri in functie de vanzare;
• Asigurare medicala;
• Posibilitatea de a lucra intr-un colectiv tanar si dinamic;
• Un pachet salarial si de beneficii atractiv.

Baumix este o companie producatoare de materiale de constructii cu capital integral romanesc, prezenta pe piata din Romania din anul 2002. Succesul produselor Baumix se datoreaza propriilor facilitati de productie dotate cu tehnologie moderna, care permit dezvoltarea unor game complete de produse.