AGENT COMERCIAL

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prospectarea pietei,identificarea si dezvoltarea de noi oportunitati de afaceri in orasele limitrofe Bucurestiului si identificarea de noi clienti;
Negocierea si incheierea de contracte;
Planificarea si prioritizarea activitatii de vanzari catre client;
Planificarea si gestionarea portofoliului de clienti in conformitate cu o strategie de piata;
Mentinerea si dezvoltarea bazai de date a clientilor, implementarea unor metode etice de vanzari, pentru a optimiza calitatea serviciilor, dezvoltarea afacerii si satisfactia clientilor;
Consilierea tehnica si comerciala;
Vizitarea zilnica a numărului de clienţi necesar pentru a atinge standardele impuse de companie;
Executa si realizeaza alte sarcini date de superiori;

CERINTE

Oferta se adreseaza persoanelor cu experienta anterioara relevanta in domeniul vanzarilor de retail (comercializarea produselor de larg consum);
Traininguri in domeniul vanzarilor (constituie avantaj);
Persoana organizata, orientata catre rezultat si performanta, cu bune abilitati de comunicare ,negociere si persuasiune;
Persoana cu adaptabilitate, flexibilitate si rezistenta la stres, cu atitudine proactiva si constructiva in vederea solutionarii provocarilor zilnice cu care se confrunta;
Permis auto si autotorism propriu ( disponibilitatea de a-l folosi in interesul companiei, costurile aferente fiind suportate de aceasta);
Disponibilitate de deplasare ( preponderent activitate de teren );
Varsta :30 -50 ani;
Domiciliul stabil in Bucuresti sau in imprejurimi.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru international;
Oportunitati de dezvoltare profesionala;