AGENT CARGO

BLUE AIR TRANSPORT AERIAN

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Derularea operatiunilor de transport cargo aerian;
- Intocmirea si verificarea documentelor de transport in conformitate cu reglementarile internationale si procedurile interne ale companiei;
- Prezentarea si vanzarea serviciilor de transport aerian cargo.

CERINTE

- Cunoasterea limbii engleze, nivel avansat;
- Experienta de minim 3 ani intr-un post similar sau ca si agent handling constituie un avantaj;
- Cunostinte privind acceptarea, manipularea si depozitarea marfurilor speciale;
- Foarte bune abilitati de comunicare, planificare si organizare.

Blue Air Transport Aerian este prima companie de low-cost si zboruri charter din Romania, construita in baza modelelor de succese aplicate de catre companiile aeriene din Statele Unite si Europa Centrala si de Vest.
Conceptul de low-cost se adapteaza perfect conditiilor din Romania, unde preturile biletelor sunt inca ridicate si nu se ofera o retea completa de conexiuni cu marile orase Europene.
Obiectivul companiei noastre este sa oferim servicii de calitate la preturi accesibile ca o alternativa la formele de transport terestre existente. Blue Air opereaza de pe Aeroportul International Bucuresti Baneasa, al doilea aeroport al orasului Bucuresti, situat la numai 10 Km de centru, oferind conexiuni dinamice cu orasul si cu Aeroportul International Henri Coanda.