Agent Call Center

Mailers Serv SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- oferirea de asistenta si informatii clientilor prin telefon intr-o maniera profesionista;
- responsabil de comunicarea cu clientii prin toate mijloacele de comunicare disponibile, cu respectarea procedurilor in rigoare;
- desfasurarea de activitati de telemarketing prin contactarea telefonica a clientilor;
- ofera informatii generale si personalizate clientilor privind serviciile oferite acestora;
- primeste reclamatiile si raspunde de procesarea lor in conformitate cu instructiunile de lucru specifice;

CERINTE

- aptitudini foarte bune de comunicare orala ( limbaj clar, coerent, cursiv )
- motivatie pentru performanta
- punctualitate si seriozitate maxima
- atitudine pozitiva in abordarea clientilor
- disponibilitatea de a invata mereu lucruri noi
- rezistenta la stres
- studii medii / superioare
- cunostinte utilizare PC

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv si bonusuri in functie de performante;
- aveti oportunitatea de a lucra intr-o echipa tanara, intr-un mediu de lucru prietenos pentru gestionarea proiectelor clientilor nostri;
- training periodic, intensiv si gratuit;
- oportunitati de dezvoltare a carierei

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de marketing direct.
Mailers este furnizor de servicii de marketing direct avand ca domenii de activitate gestiunea bazelor de date, direct mail-ul, promotiile si telemarketing. Mailers este membru FEDMA ( Federatia Europeana de Marketing Direct ) si ARMAD ( Asociatia Romana de Marketing Direct ).
Mailers ofera urmatoarele servicii: direct mail, logistica pentru promotii, configurare baza de date, fulfillment, brokeraj baze de date B2B si B2C, actualizare, dedublonare, servicii de telemarketing.
In lista clientilor nostri se regasesc companii precum: Editura Reader\'s Digest, Unilever SCE, URBB ( Tuborg, Skol ), Raiffeisen Bank, Orange Romania, Whirlpool, JT International.