Agent asigurari UNIQA Sucursala TRIUMF

UNIQA Asigurari

Job expirat

RESPONSABILITATI

POSTUL ESTE PART-TIME!

- dezvoltarea portofoliului propriu de clienti;
- promovarea produselor Uniqa Asigurări pe piaţa locală a asigurărilor (asigurari obligatorii si nu numai);

CERINTE

Constituie avantaj major dar nu este obligatoriu daca detineti deja un alt loc de munca, daca aveti format un portofoliu de clienti sau potentiali clienti.
Constituie avantaj major dar nu este obligatoriu detinerea unui spatiu cu vad comercial;
Studii medii (superioare constituie avantaj);
Experienţa în domeniul asigurărilor constituie un avantaj;
Cunostinte solide de operare PC (Word, Excel);
Abilităţi bune de comunicare;
Bune abilităţi de negociere şi vânzare;
Deschidere pentru activitatea în echipă;
Optimism, atitudine pozitivă;

BENEFICII OFERITE

Pachet de comisioanare peste media din piata in raport cu efortul depus.
Un mediu de lucru dinamic si profesionist;
Cursuri de pregatire profesionala;
Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes intr-o companie multinationala cu reale posibilitati de promovare;

UNIQA Asigurari a devenit membra UNIQA Group Austria, odata cu preluarea la finele anului 2008 a companiei UNITA, prima companie cu capital privat din Romania.

UNIQA Asigurari se situeaza printre liderii pietei de asigurari generale din Romania.

Are in prezent aproximativ 850 de angajati in peste 44 de sucursale si 124 de agentii. UNIQA Asigurari furnizeaza servicii pentru mai mult de 550.000 de clienti.