Agent Asigurari

Broker Asigurari

Job expirat

RESPONSABILITATI

-prospectare piata in vederea identificarii de noi potentiali clienti;
-stabilirea de intalniri, prezentarea ofertelor si emiterea politelor de asigurare;
-incasarea primelor de asigurare si urmarirea derularii contractelor;
-consilierea asiguratilor la o eventuala dauna.
-Intermedierea asigurarilor obligatorii si facultative, pensii private, CASCO, RCA,LOCUINTA,Asigurari de viata,Asigurari de sanatate

CERINTE

-experienta in vanzari constituie avantaj;
-cunostinte minime de calculator si internet;
-sistem relational dezvoltat-avantaj;
-prezenta agreabila;
-abilitati de comunicare si negociere;
-punctualitate, seriozitate,dinamism

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de a lucra cu majoritatea societatilor de asigurari de pe piata financiara;
Posibilitatea construirii unei echipe;
Bonusuri suplimentare in baza unui contract de comision;
Posibilitate de extindere a echipei in toata tara;

DESCRIEREA FIRMEI

Broker de Asigurari