Agent Achizitii Materii Prime

Isovolta S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Negociaza si raspunde de derularea contractelor cu furnizorii de materii prime – interni/externi.
Monitorizeaza procesul de achizitie si up-dateaza baza de date privind comenzile.
Raspunde de buna desfasurare a formalitatilor vamale.
Verifica documentele aferente comenzilor de aprovizionare lansate (facturi, documente de calitate si conformitate).
Evalueaza colaborarea cu furnizorii traditionali si identifica furnizori alternativi.

CERINTE

Studii superioare economice
Experienta in activitatea de achizitii/import
Cunostinte de operare calculator (MS Office, SAP - avantaj)
Cunostinte limba engleza – nivel avansat (scris, vorbit, corespondenta comerciala)
Capacitate de organizare si solutionare a problemelor
Abilitati de comunicare si de a lucra cu termene stricte

SC ISOVOLTA este o companie cu capital austriac, producatoare de materiale elctroizolante, cu peste 650 de salariati.
Sediul societatii este in Bucuresti, str. Drumul Intre Tarlale nr 130, sector 3.
www.isovolta.ro