Agent achizitii - Bucuresti

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Gestionare rezultate; Verificare lunara realizat vs. target + raport.
Monitorizeaza piata furnizorilor si informeaza superiorul direct si departamentele interne din cadrul organizatiei asupra schimbarilor aparute in piata care pot avea un impact asupra organizatiei, exprima si formuleaza propuneri cu privire la actiunile pe care organizatia ar trebui sa le urmeze;
Actioneaza ca o prima interfata intre companie si furnizori in conformitate cu procedura
Sprijina managerii de divizii in definirea planului de aprovizionare, a obiectivelor departamentului de aprovizionare, a bugetului de aprovizionare, a planurilor si proiectelor specifice derulate de departamentul de aprovizionare ;
Administreaza reclamatiile externe (furnizori) ;
Efectueaza studii si cercetari specifice, bazate pe combinarea diferitelor informatii financiare, comerciale si practicilor pietei, in vederea identificarii de noi oportunitati de afaceri.
Intocmeste rapoarte specifice

CERINTE

¿ Licentiat Ase/ Politehnica
¿ experienta anterioara pe o pozitie similara min. 3 ani (FMCG - avantaj)
¿ Microsoft Office - nivel avansat
¿ Limba Engleza - avansat
¿ abilitati excelente de negociere; de analiza si administrare a riscului; de cunoastere, intelegere si aplicare a diferitelor strategii de aprovizionare; de administrare a procesului de aprovizionarel; de intelegere si aplicare a aspectelor legale ce guverneaza o relatie contractuala

BENEFICII OFERITE

pachet salarial motivant
multinationala

DESCRIEREA FIRMEI

Adecco este lider mondial in domeniul resurselor umane.
Serviccile Adecco sunt oferite in cadrul a 6000 de birouri, in 67 de tari.
In Romania, Adecco este prezenta din anul 2000 si are birouri deschise in Bucuresti, Arad, Timisoara, Pitesti si Sibiu

Servicii oferite:
- recrutare si selectie
- recrutare in masa
- payrolling
- evaluare psihologica si aptitudinala