Agemt Ticketing cu experienta

Perfect Tour

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Pregatirea ofertei la cererea clientilor (calcul tarife, oferte speciale)
- Preluarea si efectuarea de rezervari, facturari si urmarire incasari / plati
- Emiterea de documente fiscale si documente de calatorie si urmarirea desfasurarii actiunilor
- Derularea de diverse alte activitati in vederea atingerii obiectivelor firmei
- Pastrarea confidentialitatii informatiilor

CERINTE

- Studii superioare finalizate (studiile de specialitate constituie un avantaj)
- Cunostinte generale de turism si experienta ca agent de ticketing
- Experienta minim 3 ani in utilizarea sistemelor Amadeus sau Worldspan (ambele constituie un avantaj)
- Posesia de Brevet de turism constituie un avantaj
- Operare calculator, Word, Excel, Internet
- Engleza - nivel avansat (alte limbi straine constituie un avantaj)
- Capacitate de analiza si planificare
- Capacitate foarte buna de comunicare si relationare - atat cu clientii, cat si cu colegii
- Disponibilitate pentru ore suplimentare (ocazional) si domiciliu in Bucuresti
- Capacitate de invatare si asimilare pe termen lung
- Capacitate rapida de decizie, precum si asumarea responsabilitatii pentru deciziile luate
- Rapiditate in actiune, personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta, onestitate si bun simt

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru agreabil, conditii excelente
- Salariu motivant + bonusuri, cu posibilitati de crestere in functie de realizarile inregistrate
- Posibilitatea de integrare intr-o echipa tanara, profesionista si motivata

Agentie de turism specializata in turism extern / intern, bilete de avion, organizare evenimente, asigurari; agent DerTour, Meier\'s, ADAC