After Sales Area Coordinator

International Service Group Personnel Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordonarea activitatii after sales in reteaua de concesionari (ex. deschiderea de noi punte de lucru si evaluarea noilor candidati);
Implementeaza, coordoneaza procedurile de lucru in ceea ce priveste garantia, documentatia aferenta acesteia;
Comunica cu clientii fie personal, fie pe alte cai de comunicare (mail, telefon, fax) in cazul reclamatiilor, solicitarilor de natura tehnica, in baza procedurilor ;
Elaboreaza rapoarte in ceea ce priveste CMU Supervizeaza activitatea de productie a manualelor de utilizare, a planurilor de intretinere a materialelor ce intra in contact cu clientul final, concordind indicatiile constructorului cu specificul pietei locale;
Acorda asistenta tehnica concesionarilor, supervizeaza activitatea de cereri de autorizare trimise constructorului;
Este responsabil in ceea ce priveste Examiner, comanda unitati noi, actualizeaza parolele,versiunile software se ocupa de activitatea de reparatii ;
Efectueaza controale in concesiunile din retea cu rol de verificare, documentare sau pentru scopuri didactice, suport tehnic, cazuri speciale , campanii, etc;
Participa la cursurile performate de catre constructor;
Se ocupa , informeaza , de defectele cu repetitivitate ridicata;
Ofera sprijin tehnic departamentului training, participind activ atit in elaborarea programei cit si in realizarea suportului de curs;
Comunica cu departamentul piese de schimb pentru stabilirea stocurilor de piese de schimb, ofera sprijin acestora in identificarea problemelor legate de identificarea anumitor repere ;

CERINTE

Abilitati de comunicare si de colaborare;
Atitudine pozitiva, bun organizator, bun analist, pedant ;
Experienta in domeniul auto de cel putin 5 ani
Studii superioare, cunostiinte temeinice de limbi straine (engleza,italiana se constituie in avantaj).

Lider pe piata austriaca in domeniul recrutarii on-line, ISG Personnel Management furnizeaza SERVICII COMPLETE de consultanta in domeniul resurselor umane la standarde europene, recunoscute si verificate in peste 10 ani de experienta.