Administrator Windows

CATAVENCU S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asambleaza (dupa necesitati), instaleaza si configureaza serverele Windows
- Instaleaza, configureaza, intretine si monitorizeaza infrastructura Windows: DNS / DHCP / WINS, Active Directory, servere de fisiere, de imprimare
- Administreaza serviciile de Internet si e-mail: Exchange, IIS
- Administreaza servere si baze de date SQL
- Implementeaza politicile de acces, de securitate, de backup
- Monitorizeaza buna functionare a tuturor serverelor Windows
- Intretine la zi documentatia de sistem pentru serverele Windows si diversele periferice asociate
- Dupa caz, raspunde direct la solicitari din partea utilizatorilor

CERINTE

a) Obligatorii
- absolvent de facultate (preferabil tehnica), sau in curs de absolvire
- experienta minim 2 ani intr-un mediu de lucru cu cel putin 20-30 utilizatori
- cunostinte AVANSATE hardware de server, in special Dell si HP: update de BIOS/firmware, interfete PCI64/PCI-X, controllere SCSI/RAID etc.
- cunostinte AVANSATE de configurare si administrare Windows 2003 Server, Active Directory, Microsoft Exchange, Microsoft SQL Server, Microsoft IIS
- persoana organizata, capabila de lucru in echipa

b) Optionale
- experienta prealabila cu Exchange Server 2007
- certificare Microsoft – MCSA 2003
- cunostinte de programare scripturi (BAT, VBS)

BENEFICII OFERITE

Mediu foarte dinamic, cu posibilitati mari de dezvoltare profesionala

Grupul Realitatea-Catavencu editeaza publicatiile Academia Catavencu, Cotidianul, Money Express, Business Standard, Investitii si Profit, Bilant, Le Monde Diplomatique, Idei in Dialog, reteaua 24 FUN, Tabu, Superbebe, Psihologia azi, J\'adore, IQads, Bucataria pentru Toti si Aventuri la Pescuit; televiziunile Realitatea TV si Money Channel; reteaua de radio Guerrilla; agentia de stiri NewsIn si reteaua in-store advertising Monopoly TV. www.gruprc.ro