Administrator Vanzari - Multinationala

Freemarkonsult International

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvolta si mentine relatia cu clientii in special cu reteaua de distributie a diviziei din zona atribuita;
- rezolva/gestioneaza reclamatiile clientilor
- primeste comenzile si transmite confirmarile de comanda catre clienti
- organizeaza livrarea de comun acord cu clientii, in conformitate cu termenii si conditiile generale si specifice de livrare.
- intocmeste avizele de livrare si facturile, rezolva reclamatiile cu privire la aceste probleme
- intocmeste note de livrare.
- supravegheaza livrarile
- lanseaza si urmareste comenzile de transport
- urmareste incasarile, verifica instrumentele de plata si comportamentul clientilor si raporteaza cu privire la acestea.
- participa la inventarierea stocului de marfa.
- realizarea targetului de vanzari al diviziei, lucrand impreuna cu celelalte echipe de vanzari la realizarea acestui obiectiv

CERINTE

- Studii superioare;
- Experienta pe o pozitie similara constituie un avantaj;
- Cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu;
- Cunoasterea in detaliu a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Power Point, Outlook), Navigare Internet;
- Capacitate de organizare si planificare a activitatilor curente;
- Fluenta verbala, abilitati conversatie telefon;
- Personalitate dinamica, comunicativa, organizata, analitica;
- Abilitati in a oferi asistenta (service orientation);
- Atentie, precizie, corectitudine, consecventa, tenacitate;
- Orientare catre client;
- Simt tehnic.

Suntem companie de consultanta in domeniul resurselor umane, prezenta pe piata romaneasca de profil, din anul 1994. Puteti aplica direct la oricare dintre ofertele nostre si prin transmiterea CV-ului Dvs. la adresa office@freemarkonsult.com. Nr. operator date cu caracter personal: 6065