Administrator Vanzari - Multinationala

Freemarkonsult International

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvolta si mentine relatia cu clientii in special cu reteaua de distributie a diviziei din zona atribuita;
- rezolva/gestioneaza reclamatiile clientilor
- primeste comenzile si transmite confirmarile de comanda catre clienti
- organizeaza livrarea de comun acord cu clientii, in conformitate cu termenii si conditiile generale si specifice de livrare.
- intocmeste avizele de livrare si facturile, rezolva reclamatiile cu privire la aceste probleme
- intocmeste note de livrare.
- supravegheaza livrarile
- lanseaza si urmareste comenzile de transport
- urmareste incasarile, verifica instrumentele de plata si comportamentul clientilor si raporteaza cu privire la acestea.
- participa la inventarierea stocului de marfa.
- realizarea targetului de vanzari al diviziei, lucrand impreuna cu celelalte echipe de vanzari la realizarea acestui obiectiv;

CERINTE

- Studii superioare;
- Experienta pe o pozitie similara constituie un avantaj;
- Cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu;
- Cunoasterea in detaliu a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Power Point, Outlook), Navigare Internet;
- Capacitate de organizare si planificare a activitatilor curente;
- Fluenta verbala, abilitati conversatie telefon;
- Personalitate dinamica, comunicativa, organizata, analitica;
- Abilitati in a oferi asistenta (service orientation);
- Atentie, precizie, corectitudine, consecventa, tenacitate;
- Orientare catre client;
- Simt tehnic.

Suntem companie de consultanta in domeniul resurselor umane, prezenta pe piata romaneasca de profil, din anul 1994.
Nr. operator date cu caracter personal: 6065