ADMINISTRATOR SISTEM

BEST RECRUITING COMPANY

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigura buna functionare a sistemelor de operare (Windows, Linux etc.)
- asigura actualizarea sistemelor pentru eliminarea posibilelor vulnerabilitati, precum si pentru eliminarea anumitor buguri
- remediaza starile de nefunctionare in cel mai scurt timp posibil prin deplasari la locul unde este amplasat sistemul
- raspunde in fata managerului IT pentru programele instalate in computer
- actualizeaza fisele cu probleme zilnice
- actualizeaza periodic programele antivirus
- intocmirea de rapoarte saptamanale cu privire la starea sistemelor
- intocmirea de rapoarte a intruziunilor/ instalarilor de programe neautorizate
- responsabilitati privind gestiunea licentelor programelor

CERINTE

- studii superioare in IT (absolventi sau studenti in an terminal)
- minim 1 an experienta in domeniu
- cunostinte specifice IT: medii de programare bash, scripting, java, PHP, MySQL, HTML, baze de date, retele de calculatoare
- cunostinte solide de intsalare, operare si administrare platforme Windows, Linux si Unix
- cunostinte routare si firewall
- cunostinte configurare routere hardware si swich-uri cu management
- disponibilitate pentru program prelungit
- persoana responsabila, dinamica, adaptabila

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru dinamic si profesionist
- posibilitati de perfectionare profesionala
- reale posibilitati de avansare
- 700 euro net + bonusuri pentru proiectele realizate + bonuri de masa

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de recrutare si plasare forta de munca