Administrator Retele si Sisteme Junior - BRASOV

Pentalog High Tech

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele sarcini:
- Administrarea aplicatiilor web;
- Mentenanta si instalarea platformelor de dezvoltare si de exploatare;
- Crearea si redactarea procedurilor pentru noile platforme;
- Urmarirea, in mod regulat, a securitatii retelelor firmei.

Aptitudini si competente necesare:
OS: Linux, Unix, Windows NT, Windows 2000, Windows XP, Windows 2003 server
Retele: TCP/IP, Router, Firewall, tehnologii CISCO
E-mail: STMP, POP, Sendmail, Exchange, IMAP4
Servere de aplicatii: Apache, IIS, WebSphere, Tomcat, JBOSS, .NET
Protocoale: DHCP, LDAP, DNS, Proxy, SNMP
Securitate: Antivirus (Linux), IPSec, SWAN

CERINTE

- Absolvent al Facultatii de Informatica, Automatica, Cibernetica;
- Avantaj cunoasterea limbii franceze;
- Avantaj cunoasterea limbii engleze;
- Experienta: minim 1 an.

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv;
- tichete de masa;
- asigurare de sanatate,
- posibilitate de detasare in Franta;
- post bazat la Brasov sau la Bucuresti, in functie de caz.

Business Unit al grupului francez PENTALOG, unul din liderii europeeni in servicii de inginerie informatica si dezvoltare de programe software pe piata internationala. Beneficiind de stabilitatea unui grup international, avand o politica de management modern si o gestiune de proiect la standarde europene, societatea noastra este implicata in proiecte de anvergura pentru mari grupuri internationale.