Administrator Retele Calculatoare

SC TELETRANS SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura functionarea retelei informatice la nivelul beneficiarilor si al societatii;
- Implementarea produselor software;
- Implementare tehnica de calcul in LAN;
- Intretinere baza de date Software;
- Mentinerea parametrilor canalelor de internet;
- Asistenta si suport pentru utilizatorii retelei de calculatoare.

CERINTE

- Studii superioare, de preferat tehnice;
- Experienta relevanta in domeniu - min 3 ani;

Cunostinte solide de:
- Arhitectura calculatoarelor compatibile IBM/PC;
- Sisteme de operare Windows 95, 98, Me, NT Server, 2k Professional, 2k Server XP;
- Operare Linux,
- Retele de calculatoare LAN, WAN;
- Baza de date, SQL, MySQL.
- Echipamente active si pasive de retea (router-e, switch-uri, hub-uri);
- Microsoft Office Professional
- Limbi straine: engleza (mediu)
- Capacitate de organizare si planificare, abilitati de a gestiona simultan mai multe evenimente deosebite, capacitatea de a propune solutii, abilitate de a lucra in echipa, rezistenta la stres, responsabilitate, flexibilitate.

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix, bonuri de masa, bonus energie.

DESCRIEREA FIRMEI

Servicii de TI si telecomunicatii.