ADMINISTRATOR RETEA CALCULATOARE

Organizatia Umanitara Concordia Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- administreaza serverele Linux și Windows și interconectarea rețelelor și accesul la rețeaua de Internet
- proiecteaza, instaleaza si administreaza infrastructura de retea
- asigurara functionalitatea hardware/software a retelei de calculatoare si a echipamentelor de conectare si de comunicatii (calculatoare, imprimante, copiator, telefoane, fax – centrala telefonica)
- aplica strategia de securitate a retelei
- instruieste si asista utilizatorii
- asigura consultanta de specialitate in achizitionarea de echipament tehnic, recomandand solutii adecvate si eficiente activitatii organizatiei Concordia
- controleaza/supravegheaza traficul de date
- protejeaza informatia in retea, precum si securitatea traficului pe internet
- asigura backup-up tuturor datelor/informatiilor din calculatoare si/sau de pe servere
- adminstreaza baza de date, site-uri concordia.or.at si concordia-brutarie.ro
- tine legatura cu furnizorii de servicii pentru a asigura buna desfasurare a activitatii in organizatie si a obtine cel mai bun raport pret/calitate.

CERINTE

1. Absolvent/a de studii universitare de specialitate computere/ automatica/ programare/ cibernetica;
2. Foarte bune abilitati de utilizare a computerului (Windows Office, Linux/ubuntu, Routery Cisco si Swich Smart; telefoane Cisco; cunostintele de Apache, PHP si MySQL constituie un avantaj );
3. Experienta de minim 3 ani pe un post similar sau cu atributii similare;
4. Foarte bune abilitati organizatorice si de comunicare ;
5. Permis de conducere de categoria B;
6. Bunele abilitati pedagogice constituie un avantaj;
7. Bune cunostintele de bugetare si evaluare costuri.

BENEFICII OFERITE

Se ofera posibilitatea de a lucra intr-o organizatie dinamica, serioasa, dedicata copiilor si tinerilor, pachet salarial adecvat si stabilitate a locului de munca alaturi de o echipa multidisciplinara.
Doar candidatii eligibili vor fi invitati la un interviu.
Contact : secretariat@concordia.or.at; irina.adascalitei@concordia.or.at

CONCORDIA este o organizaţie umanitară, neguvernamentală, apolitică şi non-profit, care are ca obiectiv recuperarea şi reintegrarea socială, şcolară şi familială a copiilor şi tinerilor care provin din familii dezorganizate, defavorizate social sau direct din stradă.