Administrator Retea

Consumer Product Network

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Administrare retea Windows 2003 server
- Administrare conexiuni VPN
- Raportari saptamanale privind starea retelei
- Dezvoltare politici de back-up
- Plan de disaster recovery

CERINTE

- Absolvent studii superioare de specialitate
- Cunostinte solide in depanare hardware pc-uri si servere
- Cunostinte solide de instalare, configurare si monitorizare statii de lucru si servere: Windows XP, Windows 2003 server, ISA server, Exchange server, Sql server.
- Cunostinte solide de instalare, configurare si monitorizare switch-uri, routere, conexiuni VPN
- Orientare spre dezvoltare profesionala (documentare, informare privind cele mai recente tehnologii de calcul)
- Abilitati de comunicare, relationare, capacitate de organizare si planificare, abilitati de a gestiona simultan mai multe actiuni, capacitatea de a propune solutii, abilitate de a lucra in echipa, rezistenta la stress, responsabilitate, flexibilitate
- Constituie avantaj: Certificare Microsoft MCSA, permis de conducere
- Disponibilitate deplasare in tara

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant
- Oportunitati de dezvoltare profesionala
- Cursuri Microsoft

Companie ce activeaza in domeniul FMCG, distribuitor al unei game variate de produse de larg consum;