ADMINISTRATOR RETEA

LA FANTANA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Executa operatiuni de intretinere ale retelelor de calculatoare ale beneficiarilor, conform contractelor.
- Realizeaza operatiunile de intretinere a retelei de calculatoare dupa cum urmeaza:
- Executa operatiuni de mentenanta ale sistemelor de operare instalate pe calculatoarele din retea (defragmentarea discurilor, instalarea de update-uri ale programelor anti-virus, instalarea de patch-uri de securitate, definirea drepturilor de acces in interiorul retelei)
- operatiuni de mentenanta ale serverelor din retea (instalarea de update-uri, implementarea politicii de acces securizat, verificarea backup-ului)
- interventii tehnice pentru remedierea unor defecte aparute in functionarea sistemelor care fac parte din retea (calculatoare, servere, imprimante, etc.)

CERINTE

• Cunostinte de Sql Server, Reporting Services, Crystal Reports,(reprezinta un avantaj)
• experienta in utilizarea si suportul aplicatiilor de tip CRM/ERP,
• cunostinte bune de administrare Windows,
• gandire analitica si capacitate de sinteza,
• capacitate de asimilare rapida, respectarea termenelor limita,
• persoana dinamica, cu initiativa, adaptabila lucrului in echipa,

Compania ofera un pachet salarial atractiv, cu posibilitatea de dezvoltare profesionala intr-o companie in plina ascensiune, alaturi de un colectiv tanar si dinamic.