Administrator Retea

S.C. Machteam Soft S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sunt considerate avantaje:

Cunostinte de CPanel si WHM
Experienta intr-o pozitie similara
Certificari MCP si/sau MCSA
Studii superioare de specialitate; domeniul informatica, automatica, electronica, telecomunicatii

Calitati personale: initiativa, cu spirit de echipa, perseverenta, probitate morala si profesionala,
bune abilitati de comunicare, de organizare si de planificare a activitatilor.

CERINTE

- Networking (WAN, LAN, VLAN, subnet-uri, monitorizare)
- Sisteme de operare (precadere distributii Linux)
- Instalare/configurare, upgrade-uri, patch-uri, etc)
- Administrare si configurare servere web (apache), ftp, e-mail, alte servicii conexe
- BASH scripting, programare Perl
- Administreaza si opereaza serverele si echipamentele de retea din cadrul retelei
- Participi alaturi de compartimentul IT, la implementarea sistemului informatic al departamentului
- Minim 3 ani experienta in domeniu

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant
- Tichete de masa
- Posibilitatea de ascensiune profesionala
- Program flexibil (8h/zi, cu posibilitatea rezolvarii problemelor personale)
- Activit??i menite s? dezvolte spiritul de echip?: team building-uri, team drinking-uri, etc.
- Conditii de lucru excelente intr-un mediu tanar si dinamic ;

Misiunea noastra este sa implementam cele mai profesioniste servicii online in Romania, oferindu-le utilizatorilor toate conditiile pentru a profita la maxim de avantajele Internetului.
Compania reprezinta un jucator important pe piata de internet din Romania si detine in portofoliu nume de rezonanta.