ADMINISTRATOR RETEA

Adevarul Holding

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Administreaza echipamentele de retea si securitate: routere, firewall;
- Administrarea de Active Directory;
- Urmareste activitatea in retea si ia masuri corective atunci cand acestea se impun, in concordanta cu politicile IT ale companiei;

CERINTE

- experienta avansat sistem de operare Linux;
- cunostinte avansate TCP/IP;
- cunostinte windows 2003 server / exchange;
- cunostinte in administrarea switch-urilor Nortel;
- bune abilitati de comunicare si relationare;
- experienta in domeniul IT de minim 2 ani;
- SAMBA;
- Cunostintele in domeniul telefoniei IP reprezinta un avantaj;

BENEFICII OFERITE

- bonusuri in functie de realizari;
- mediu de lucru profesionist;
- oportunitati de training si dezvoltare profesionala;
- oportunitati de promovare in cadrul companiei;

Suntem un trust de presa tanar, dar avem in portofoliu publicatii cu istorie pe piata media romaneasca.
Adevarul este un cotidian de traditie, iar publicatiile Dilema Veche, Dilemateca si Romania literara sunt proiecte inedite care au creionat drumul presei cultural-literare la inceputul anilor `90. Click este un cotidian cu o existenta mai scurta, dar cu o ascensiune rapida in bransa tabloidelor.