ADMINISTRATOR RETEA

SC EUROCOM SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Proiecteaz¿ ¿i/sau implementeaz¿ re¿ele complexe de calculatoare;
• Gestioneaz¿ licen¿ele pentru orice software utilizat în sistemul de operare;
• Solu¿ioneaz¿ problemele din re¿ea în timp util;
• Ofer¿ help-desk colegilor din organiza¿ie;
• Asigur¿ func¿ionarea hardware-ului ¿i a software-ului;
• Rezolv¿ problemele legate de calculatoare ¿i imprimante, în mod direct sau prin suport extern;
• Realizeaz¿ backup la re¿ea conform cu un orar stabilit;
• Cere feedback de la colegi pentru a îmbun¿t¿¿i opera¿iunile din re¿ea sau stabile¿te cerin¿ele legate de re¿ea;
• Particip¿ la dezvoltarea politicilor, a procedurilor ¿i a resurselor referitoare la re¿ea;
• Se documenteaz¿ în ceea ce prive¿te întreaga re¿ea (probleme de rezolvat, modalit¿¿i de ac¿iune, aplica¿ii, resurse)

CERINTE

•No¿iuni solide de hardware ¿i arhitectura PC
•Cuno¿tin¿e solide de hardware ¿i software de re¿ea: echipamente re¿ea, protocoale de comunicare
•Cuno¿tin¿e solide sisteme operare: Windows 2000/XP/2003/Vista, Active Directory, MS-DOS, Unix, Linux, Cisco
•Cuno¿tin¿e primare de programare: VB / C++ / VB.NET / C# / ASP / ASP.NET / PHP / PERL
•Cuno¿tin¿e primare baze de date: Oracle, MS SQL, MySQL, MS Access
•Capacitate de analiz¿ ¿i sintez¿ a informatiilor
•Limba englez¿
•Experien¿a în domeniul imprim¿rii constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv

Distribuitor pentru Romania al concernului olandez Océ Technologies B.V. – echipamente profesionale de imprimare, copiere si scanare.