Administrator Retea

SENIOR TECH S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Supervizeaza functionarea echipamentelor active (switch-uri, routere) si pasive (elemente cablare) de retea;
- Proiecteaza si implementeaza reteaua de comunicatii;
- Responsabil cu functionarea sistemului de mesagerie electronica;
- Intervine prin suport tehnic Level 3 la nivelul Data Center in cel mai scurt timp posibil;

CERINTE

- Experienta relevanta de minim 2 ani in administrarea serverelor / retelei de calculatoare in organizatii sisteme de calcul mari;
- Cunostinte aprofundate de: SO Windows, MS SQL
- Background solid privitor la securitatea retelei (Firewall, VPN, proxy servers etc);
- Spirit organizatoric, atitudine proactiva, abilitatea de a gasi rapid cea mai buna solutie SW sau HW cand situatia o impune;
- Implementarea si administrarea unei aplicatii de monitorizare centralizata
- cunostinte de Websphere

Senior Tech este o companie de recrutare si executive search specializata pe domeniul IT.

Avantajul echipei noastre este imbinarea dintre background-ul tehnic si experienta in activitatea de recrutare. Acesta rezulta in capacitatea de a intelege specificul cerintelor pe care companiile le au, si ca urmare, prezentarea unor candidati care respecta criteriile tehnice.
La randul lor, candidatii pot prezenta in detaliu realizarile lor tehnice, pentru ca acestea vor fi intelese si receptionate cu acuratete.

La cerere, raspundem si cerintelor speciale ale companiilor pentru acoperirea unor nevoi de recrutare din alte domenii, ca de exemplu: inginerie, farmaceutic, resurse umane, vanzari.