Administrator retea

SC INTEGRATOR SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Este responsabil de gestionarea optima a resurselor hardware si software;
- Intretine echipamentele din reteaua de calculatoare, centrala telefonica, echipamente VoIP;
- Asigura dezvoltarea retelei de date, integrand in sistem echipamente si configuratii noi;
- Verifica in mod constant starea tehnica a echipamentelor;
- Organizeaza actiuni de intretinere, urmareste functionarea sistemelor integrate;
- Asigura documentatia tehnica si de intretinere a sistemelor integrate pe care le utilizeaza compania;
- Contact periodic cu producatorii/distribuitorii de software;
- Colaboreaza cu firmele specializate;
- Responsabil de securizarea si protectia datelor in format electronic din interiorul companiei;
- Diagnosticarea rapida si corecta, in caz de functionare necorespunzatoare a sistemului;
- Remediere operativa a defectiunilor prin interventie proprie sau facand apel la echipa de intretinere.

CERINTE

- Studii superioare de specialitate;
- Experienta minim 2 ani;
- Cunostinte avansate retele si comunicatii de date;
- Cunostinte hardware - nivel avansat;
- Sisteme de operare Windows NT Server, Windows 2000 Server, Windows 2003 Server, Windows XP, Linux;
- Abilitati: capacitate de analiza si sinteza, spirit de echipa si rezistenta la stres;
- Limba engleza si franceza - nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv;
- o cultura organizationala bazata pe spirit de echipa si excelenta profesionala;
- accesul la cunostinte si competente ce au obtinut recunoasterea comunitatii internationale.

Companie de consultanta in business management, cu prezenta in Franta si Romania.