ADMINISTRATOR RESURSE UMANE

CREDIT EUROPE BANK S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Administreaza procesul de angajare conform procedurii de angajare a companiei si a legislatiei in vigoare, oferindu-i noului venit suportul necesar in procesul de angajare
- Organizeaza si deruleaza operatiunile de evidenta a datelor si mentinere a dosarelor personalului din cadrul companiei
- Intocmeste, asigura semnarea de catre parti si distribuie actele de modificare a clauzelor contractuale
- Administreaza procesul de incetare a raporturilor de munca, in conformitate cu legislatia in vigoare
- Introduce si mentine la zi informatiile in aplicatia informatica utilizata
- Consolideaza lunar situatii centralizate de evidenta a personalului in cadrul companiei
- Participa la elaborarea si modificarea politicilor si procedurilor din aria sa de activitate
- Asista angajatii in probleme legate de relatiile de munca
- Elibereaza, la cerere, documente care certifica calitatea de salariat al solicitantilor

CERINTE

- Studii superioare
- Experienta in administrare personal
- Atestat inspector personal
- Cunostinte operare PC (Excel, Word)
- Limba engleza – nivel mediu;
- Abilitati de comunicare, planificare si organizare
- Orientare pe rezultate
- Flexibilitate, capacitate de a invata
- Initiativa si proactivitate
- Toleranta fata de sarcinile repetitive, incadrare in termene

CREDIT EUROPE BANK (Romania)S.A. is a part of FIBA - group of companies present in Romania since 1998 with Finans Leasing, Bucharest Mall, Plaza Romania and Gima Superstore. We are an International Bank with 70 branches all over the country.