Administrator IT

SKILL TEAM - Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Diagnosticheaza problemele de software si hardware si inlocuieste componenetele defecte
- Concepe, realizeaza si aplica metode de asiguirare a integritatii si securitatii datelor si programelor
- Mentine si administreaza retelele informatice
- Monitorizeaza sistemul informatic centralizat al datelor;
- Monitorizeaza proformanta sistemelor si retelelor de calculatoare si coordoneaza accesul si utilizarea retelei de calculatoare
- Realizeaza procedurile curente de pronire/oprire ale retelei si efectueaza inregistrari de control
- Propune schimbari, in vederea imbunatatirii sistemelor si configuratiilor retelei si determine cerinte hardware si software privind aceste modificari

CERINTE

- Studii superioare
- Solide cunostinte platforma Windows
- Solide cunostinte retele
- Depanare si mentenanta sistem/retea

BENEFICII OFERITE

- Se consulta cu utilizatorii de computere in privinta rezolvarii problemelor sistemului
- Monitorizeaza performantele retelei in vederea determinarii ajustarilor care trebuie facute, precum si pentru a determina unde vor fi facute ajustari, in viitor

Skill Team - www.skillteam.ro - este un integrator de solutii H R, constient de rolul pe care oamenii il joaca intr-o organizatie. Noi intelegem ca succesul, performanta si dezvoltarea personala si profesionala depind de angajatul potrivit pe pozitia adecvata