ADMINISTRATOR GRADINITA

S.C. DAMI PRO ACTIV S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

•rezolva cu aprobarea conducerii gradinitei toate problemele ce revin sectorului administrativ -gospodaresc;
•organizeaza si centralizeaza munca personalului de ingrijire stabilind sarcini pentru fiecare angajat in parte si urmareste rezolvarea lor;
•raspunde de buna planificare si intretinere a materialelor si instalatiilor pe care le are in subordine;
•gestioneaza si raspunde de pastrarea bunurilor mobiliare si de invatamant ale institutiei pe care le repartizeaza pe subgestiuni tinand evidenta acestora;
•administreaza localul gradinitei ,si dispune curatenia lor si se ocupa de buna intretinere si functionare a acestora;
•face propuneri pentru dezvoltarea bazei materiale a gradinitei si planifica lucrarile de intretinere si reparare a acesteia;
•intocmeste inventarul gradinitei ,face propuneri de casare ,se ocupa de preocuparea materialelor de curatare si dezinfectie si raspunde de acestea;
•urmareste executarea contractelor incheiate de gradinita si reprezinta institutia in problemele administrative -gospodaresti in limitele stabilite de director si lege;
•stabileste meniul saptamanal impreuna cu directorul ,personalul medico-sanitar,raspunde de pregatirea la timp si in bune conditii a hranei ,de achizitionarea si pastrarea alimentelor si materialelor de curatire si dezinfectie,de starea igienica a bucatariei si a depozitelor;
•lucreaza sub conducerea directorului caruia ii prezinta informari cu bunul mers al unitatii;

CERINTE

Persoana calificata ,perseverenta,serioasa,dorinca de perfectionare.
Studii superioare
Cunoscator limba engleza vorbit/scris obligatoriu.
Indeplinirea sarcinilor ce revin postului,posibilitatea de afirmare si recompensare financiara pe masura activitatilor prestate ,ambianta deosebita in cadrul colectivului.

BENEFICII OFERITE

Se discuta la interviu.

DESCRIEREA FIRMEI

GRADINITA PARTICULARA