Administrator de system SAP BASIS

S.C. FOCALITY S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

+ Analiza proceselor de afaceri ;
+ Efectuarea de instalări, upgrade-uri şi migrări pe platforma SAP;
+ Preluarea analizelor de performanţă şi optimizarea bazelor de date aferente sistemelor SAP;
+ Prevenirea și corectarea erorilor apărute;
+ Garantarea posibilităţii de utilizare optime a sistemelor SAP;
+ Monitorizarea zilnică a performanţei sistemelor;
+ Documentarea functionalitatilor implementate;
+ Conturarea integrarii modulelor;
+ Suport UAT si teste de integrare;
+ Suport pentru trecerea in exploatare productiva;
+ Servicii de suport pentru aplicatii SAP standard si specifice clientilor, in cadrul unei activitati normale de Helpdesk;
+ Asigurarea unor activităţi de training utilizatori.

CERINTE

+ Studii superioare;
+ Experienta (minimum 3 ani) in instalări, upgrade-uri şi migrări pe platforma SAP;
+ Experienta relevanta in modelarea proceselor din cadrul unei organizatii;
+ Cunoștințe limba engleză – nivel avansat;
+ Disponibilitate pentru deplasări frecvente in tara;
+ Competenta si disciplina profesionala;
+ Capacitate de organizare si planificare;
+ Orientare catre client;
+ Spirit analitic;
+ Interesul permanent pentru noutatile tehnologice specifice;
+ Autoperfectionare si valorificarea experientei dobandite;
+ Abilități deosebite de comunicare si interactiune atat in
relatia cu clientul cat si cu echipa;
+ Capacitate de a se integra și colabora în cadrul echipei.

BENEFICII OFERITE

+ Oportunitate reala pentru cei care isi doresc isi consolideze cariera si sa se dezvolte profesional, alaturi de o echipa cu competente profesionale deosebite;
+ Mediu de lucru care stimuleaza performanta si motiveaza angajatii;
+ Va lucra in proiecte complexe.
+ Pachet salarial conform experienței și responsabilităților postului;
+ Se asigură dotare adecvata activitatii: laptop și telefon de serviciu;
+ Abonament servicii medicale-furnizor privat

Focality, companie cu capital privat integral românesc și o experiență de peste 20 de ani în furnizarea de soluții IT de business, consultanță, infrastructură, instalații de curenți slabi și sisteme de securitate.

Viziunea noastra este de a transforma permanenta evolutie a mediului IT intr-o oportunitate, de a livra solutii destinate provocarilor de maine, prin crearea de noi modele de business pentru viitor.

Prioritatea şi direcţia noastră de dezvoltare sunt noutăţile în domeniu.