ADMINISTRATOR DE SISTEM

Tornado Sistems

Job expirat

RESPONSABILITATI

Administrarea retelor de date-voce ale companiei
Dezvoltarea si implementarea de solutii informatice noi
Administrarea statiilor de lucru ale utilizatorilor(XP profesional)
Administrarea serverelor
Suport tehnic oferit utilizatorilor

CERINTE

Studii superioare
Certificari MCP sau MCSA
Solide cunostinte si experienta dovedita in lucrul cu retele Windows 2000 si AD
Protocoale de rutare, retele LAN si WAN, protocoale voce
Linux la nivel mediu
Experienta similara in retele cu peste 100 utilizatori distribuiti in mai multe LAN-uri, VPN
Persoana organizata, comunicativa

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru profesionist
Oportunitati de dezvoltare profesionala
Salariu motivant

Compania Tornado Sistems are peste 250 de profesionisti specializati in diferite domenii: marketing, vanzari, suport tehnic si logistic. Compania este structurata astfel incat sa raspunda cerintelor pietei si anume pe doua directii: distributia de echipamente de tehnica de calcul (Acer, Asus, BenQ, Brother, Canon, Epson, Fujitsu Siemens Computers,HP, Hyundai, Kingston, Kinetix, Lite-on, Microsoft, MSI, Nec, Philips, Samsung, Twin Mos, Xerox) si, pe de alta parte, networking - proiectarea, instalarea, instruirea si consultanta in domeniul retelelor de calculatoare.