ADMINISTRATOR DE RETEA

Aline Distribution Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Asigura functionarea serverelor Linux si Windows in parametrii corespunzatori;
-Asigura politica de acces la resursele informatice;
-Implementeaza politica de antivirus, backup si disaster recovery pe servere;
-Realizeaza instalarea, configurarea, administrarea si mentenanta serverelor, infrastructurii de retea si comunicatii conform necesitatilor si politicii stabilite;
-Coordoneaza echipa de help desk.

CERINTE

-Experienta minim 3 ani pe o pozitie similara;
-Cunostinte solide Linux si Windows( routare, firewall,VPH, voip,DNS);
-Cunostinte hardware avansate;
-Cunostinte generale supraveghere video si software pentru sisteme de alarma.

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial motivant plus beneficii.

Aline este o companie romaneasca cu capital privat care are ca si obiect de activitate distributia de componente IT si alte componente conexe. Compania are o experienta de peste 10 ani avand sediul in Bucuresti si 8 filiale in tara.
Ne-am creat un renume in piata prin promovarea tehnologiilor partenerilor nostri si prin crearea solutiilor inovatoare ce cuprind atat produsele cat si serviciile, oferind facilitati de creditare si promovand o paleta larga de produse si servicii.