Administrator de Retea

FDFEE ELECTRICA MUNTENIA SUD

Job expirat

RESPONSABILITATI

- configurare calculatoare in retea - domeniu
- instalare clienti aplicatii si imprimante de retea
- administrare active de retea, configurare servicii de DHCP si DNS
- realizeaza activitati de salvare a datelor
- realizeaza activitati de suport utilizatori
- aplica strategia si programele aprobate in domeniul sistemelor informatice
- participa pe partea de retele de calculatoare la implementarea sistemelor informatice de gestiune realizate de terte parti sau cu consultanta externa
- urmareste asigurarea protectiei si securitatii informatiilor preluate, stocate, transmise, utilizate de sistemele de prelucrare automata a datelor

CERINTE

- studii superioare
- cursuri specifice de administrare servere si retele de calculatoare constituie un avantaj
- cunostinte privind sistemele de operare in retea, intranet si internet
- cunostinte privind modalitatile de asigurare a securitatii datelor in sistemele informatice
- abilitati de comunicare
- spirit colegial, comunicativ, receptiv

BENEFICII OFERITE

pachet salarial atractiv

Obiectul de activitate il constituie distributia si furnizarea energiei electrice si asigurarea infrastructurii de comunicatii si informatica, care sa permita utilizarea unui management performant in conditiile deschiderii pietei si prezentei competitiei in aceste domenii