Administrator de Retea

Zitec

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Configurare sisteme Linux
- Mentenanta sisteme
- Mentenanta retea Windows
- Achizitii hardware si software necesare
- Responsabil de relatia cu furnizorii

CERINTE

Sunt necesare cunostinte de:
- Instalare si configurare sisteme Linux
- configurarea serverelor uzuale (Apache/Ftp(diverse implementari)/MySQL)
- rutare si nat
- cablare ethernet

Constituie un avantaj cunoasterea urmatoarelor:

- protocoale de retea: tcp/ip
- protocoale de comunicare: smtp/pop3/http/etc.
- configurarea sistemelor Windows Server
- QoS
- cPanel
- Zend Platform

BENEFICII OFERITE

- Oferim o atmosfera relaxata si proiecte deosebit de interesante.
- Oferim bonuri de masa si abonament medical la o clinica privata.

O echipa de 30 de oameni care sunt in cautare de noi colegi.
Cautam persoane dinamice, pro-active si cu o gandire pozitiva.
La Zitec facem:
- Produse Zitec (Zidox, TreePath, EZ Census, EZ Checker, Smart Mail Sender)
- Outsourcing
- Site-uri web interesante
- Clienti fericiti
- Daca te motiveaza proiecte \\\"altfel\\\" decat se gasesc pe piata romaneasca, incepand de la medicina statistica pana la aplicatii de previziune financiara, te asteptam sa ne contactezi.