Administrator de retea

Neolink Systems

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Este responsabil de gestionarea optima a resurselor hardware si software;
-Asigura modificarea si adaugarea de noi statii de lucru in retea (cablare, configurare, statie, switch-uri)
-Planifica si organizeaza actiuni de intretinere, tine evidenta starii tehnice a echipamentelor;
-Instaleaza sisteme de operare si/sau aplicatii software necesare;
-Asigura securitatea si protectia datelor in format electronic din interiorul companiei;
-Gestioneaza documentatia tehnica si documentatia de intretinere a sistemelor de calcul;
-Asigura update-ul site-ului companiei pe baza informatiilor primite din departamentele de specialitate.
-Acorda asistenta tehnica si consultanta utilizatorilor sistemelor de calcul (helpdesk);

CERINTE

-Experienta minim un an;
-Cunoasterea limbii engleze;
-Abilitati: capacitate de analiza si sinteza, excelente abilitati de comunicare, spirit de echipa si rezistenta la stres;
-Bune cunostinte de TCP/IP, LAN/WAN;
-Sisteme de operare Windows NT Server, Windows 2000 Server, Windows 2003 Server, Windows XP, Linux/UNIX;
-Cunostinte hardware - nivel avansat;
-Cunoasterea functionarii echipamentelor, retelei.

BENEFICII OFERITE

-Salariu competitiv si posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-un mediu profesional si dinamic.
-Cei interesati sunt rugati sa trimita CV-ul actualizat, cu foto atasat, si o scrisoare de intentie.