ADMINISTRATOR DE EXPORT

TURBOMECANICA S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Abilitati in efectuarea auditurilor de sistem calitate/mediu/sistem integrat;
Identificarea cerintelor aplicabile organizatiei, prevazute in legislatia privitoare la controlul exportului/importului;
Identificarea si analiza neconformitatilor/abaterilor de la reglementarile interne sau a legislatiei nationale/internationale in domeniul controlului exportului/importului si stabilirea cauzelor de producere si a actiunilor de corectie /corective/preventive;
Urmarirea implementarii actiunilor de corectie/corective/preventive;
Colectarea informatiilor si raportarea rezultatelor auditurilor / verificarilor de conformare cu prevederile reglementarilor interne ale organizatiei.

CERINTE

Absolvent masterand al Universitatii Politehnice Bucuresti – Facultatea de Inginerie Aerospatiala sau Facultatea de Ingineria si Managementul Sistemelor Tehnologice;
Auditor Sistem Mangement Calitate (ISO 9001) sau Auditor Sistem Management Integrat (ISO 9001,ISO 14001,etc.);
Experientǎ 3 ani in domeniul industriei de prelucari mecanice;
Cunostinte Microsoft Office: nivel mediu
Limba englezǎ: nivel mediu (B1-B2);
Experienta de auditor a Sistemului de Management Calitate /Sistemelor de Management Integrat reprezinta avantaj;
Experienţă în activitatea de export/import sau in domeniul controlului exportului/importului reprezinta avantaj;
Cunostinte ale legislatiei in domeniul controlului exportului/importului;
Cunoasterea standardelor si a cerintelor pentru auditurile sistemelor de calitate/mediu sau a celor de sistem integrat .

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv;
Bonuri de masa;
Training-uri;
Asigurare medicala.