ADMINISTRATOR CONT

ALPHA BANK ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persoana vizata va interactiona direct cu clientii, va deschide si administra conturile acestora, va analiza si rezolva solicitarile clientilor pentru emiterea cardurilor.

CERINTE

Licentiat/a al/a unei facultati cu profil economic;
Experienta bancara in deschiderea si administrarea conturilor, in efectuarea platilor in lei si valuta;
Cunostinte de limba engleza, scris si vorbit;
Orientare spre clienti si rezolvarea intr-o maniera prompta si profesionista a solicitarilor venite din partea acestora;
Abilitati excelente de comunicare si relationare interpersonala;
Abilitati relevante de vanzare si negociere;
Dinamism si flexibilitate, entuziasm, initiativa si atitudine pro-activa.

Parte a ALPHA BANK Group, cel mai important grup financiar privat din Grecia, ALPHA BANK ROMANIA
a fost prima banca straina intrata pe piata romaneasca dupa 1989. Astazi, ALPHA BANK ROMANIA
este una dintre cele mai importante institutii din sistemul bancar romanesc. ALPHA BANK ROMANIA
ofera clientilor sai solutii inteligente si flexibile in scopul satisfacerii intr-o maniera prompta si individualizata
a solicitarilor acestora.

Doar candidatii ale caror aplicatii sunt selectate vor fi contactati pentru interviu.