Administrator baze de date

BitDefender

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectivul principal al pozitiei este acela de a asigura uptime de 99,9% a bazelor de date aflate in administrare.
De asemeni, persoana aleasa va oferi datele necesare obtinerii de statistici din diverse baze de date.

CERINTE

Cunostinte tehnice necesare:
- experienta de folosire a MySQL si PostgreSQL
- experienta de administrare a bazelor de date MySQL si PostgreSQL
- folosirea unui limbaj de scripting (PHP - preferabil, Perl) pentru managementul bazelor de date
- lucru sub Linux
Plusuri:
- pgplsql

Abilitati personale:
- motivatie si entuziasm pentru schimbare si lucru intr-un mediu dinamic
- abilitatea de a invata lucruri noi
- o buna comunicare si abilitati de lucru in echipa
- abilitatea de a performa mai multe task-uri in acelasi timp

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial concurential in functie de experienta si cunostinte
- mediu de lucru dinamic, motivant
- asigurare medicala
- program de lucru flexibil
- dezvoltare personala si profesionala prin cursuri de specialitate

BitDefender¿ protejeaz¿ peste 40 de milioane de utilizatori de calculator din 100 de t¿ri. Tehnologia revolutionar¿ de interceptare a virusilor a fost recunoscut¿ de 28 de Academii de Stiinte din Comunitatea European¿ prin premiul IST 2003 si este certificat¿ de c¿tre cele mai prestigioase laboratoare de testare din lume (ICSA, Virus Bulletin, CheckMark). BitDefender¿ detine repezentante locale in Germania, Spania, SUA si Romania.