Achizitor IT

Sc Romania Hypermarche

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestionarea si dezvoltarea gamei de produse alocate;
- Sourcing furnizori, negocierea contractelor si mentinerea legaturii cu furnizorii existenti pentru gama de produse alocata;
- Alcatuirea si administrarea sortimentului pe categorii/ subcategorii/ articole
- Organizarea actiunilor promotionale, cataloage publicitare pentru gama de produse alocata;
- Mentinerea legaturii cu magazinele;
- Analizarea si supravegherea rezultatelor comerciale;
- Indeplinirea parametrilor de performanta bugetati;
- Redactarea rapoartelor periodice pentru gama de produse alocata
- Identificarea oportunitatilor de crestere si de dezvoltare pe pietele existente sau viitoare

CERINTE

- Studii superioare absolvite
- Experienta relevanta min 3 ani ca achizitor IT sau la furnizorii din domeniu – obligatoriu
- O buna cunoastere a pietei, furnizorilor si produselor
- Bune abilitati de comunicare si negociere
- Onestitate si rigurozitate
- Cunoasterea limbii engleze nivel avansat – obligatoriu
- Cunoasterea limbii franceze nivel mediu - avantaj.
- Bune cunostinte de operare MS Office, SAP

BENEFICII OFERITE

-Salariu motivant;
-Tichete de masa;
-Abonament la Clinica Medlife.

Esti tanar si vrei sa-ti dezvolti o cariera intr-o companie de renume? Vino sa faci parte din echipa Cora!
Lantul de hipermarketuri Cora apartine grupului international Louis Delhaise, compania numarandu-se printre deschizatorii pietei de retail din Romania. Cora ofera persoanelor motivate si dornice de afirmare un mediu de lucru profesionist si posibilitati de promovare